Uczenie się przez całe życie

Cel szkolenia

Poznanie stylów uczenia się, rozwijanie umiejętności automotywacji, poznanie wpływu motywacji i umiejętności zrządzania czasem na efektywność podejmowanych działań i aktywności oraz zrozumienie konieczności uczenia się przez całe życie.

 

Opis szkolenia

Nie jest prawdą, że uczymy się tylko w szkole, a wiedza i umiejętności, jakie wtedy zdobędziemy, muszą wystarczyć nam na całe życie. Świat zmienia się tak szybko, że musimy uczyć się praktycznie nieustannie.
Uczenie się nie jest tylko zadaniem szkolnym, wiążącym się z zajęciami w sali lekcyjnej, wykładami i egzaminami. Ma ono wiele wspólnego z życiem codziennym– uczymy się, aby dostosować się do zmian zachodzących w otoczeniu. Postęp następuje tak szybko, że rzeczy wokół po prostu stają się inne. Nie dotyczy to tylko technologii, komputeryzacji, nowych rozwiązań, ale także kultury, mody, kuchni, języka. Aby dostosować się do otaczającego nas świata, musimy przyswajać wiedzę o nim i ciągle ją aktualizować.
Chęć uczenia się nowych rzeczy i brania udziału w programach edukacyjnych, zależy od potrzeb i motywacji. Warto pamiętać jednak, że pracodawcy uważają gotowość do nauki za jedną z najważniejszych kompetencji pracowników. Jeśli chcą odnieść sukces na rynku, muszą zatrudniać osoby, które są zdolne i chętne do przyswajania nowych informacji, rozwijania się, brania udziału w kursach i szkoleniach, a potem do wprowadzania w życie tego, czego się nauczyli.
Powiedzenie „ Życie cię nauczy” jest często prawdziwe. Jeśli otworzymy się na zdobywanie nowej wiedzy i poddamy ocenie nasze wcześniejsze doświadczenia, będziemy się uczyć łatwiej i skuteczniej.

Portal edukacyjny współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego