Efektywność

Cel szkolenia

Zdobycie umiejętności automotywacji, poznanie wpływu motywacji na efektywność podejmowanych działań, poznanie różnych sposobów planowania czasu pracy oraz uświadomienie konieczności planowania i stawiania sobie celów. Ćwiczenie praktycznych umiejetnosci zwiazanych z efektywnym zachowaniem.


Opis szkolenia

Efektywność nie odnosi się jedynie do rozwoju podstawowych umiejętności lub spełniania wymogów stawianych przez szkołę czy pracę. Prawdziwa efektywność powinna opierać się na konsekwentnym osiąganiu dobrych wyników oraz utrzymywaniu motywacji do dalszych starań. Każdy może pokonywać napotkane przeszkody oraz wykonywać wiele zadań, jeżeli podchodzi do nich bez lęku, z przekonaniem, że się uda, że warto spróbować.  
W życiu zdarzają się chwile, kiedy jesteśmy mocno zdeterminowani, chcemy zaangażować się w daną czynność, sprostać pewnemu wyzwaniu i coś osiągnąć. Nasze podejście do tego zadania jest entuzjastyczne, szczególnie w początkowym okresie. Później  jednak czesto nasz zapał stygnie, zastępują go zniechęcenie i wymówki. Oczekiwany sukces nie nadchodzi. Tym co mogło zapewnić nam osiągnięcie upragnionego celu, poza wytrwałością, była odpowiednia motywacja. Co  wiec  się dzieje, ze z biegiem czsu zaczyamy ja tracić ?
Czasami trudno jest się samemu zmotywować. Jednym ze skutecznych sposobów, aby to osiagnąć jest zwiekszenie poczucia pewnosci siebie, własnej wartości.Pomaga zadanie sobie pytania, w czym jestem dobry/a i co do tej pory udało mi się osiągnąć. Jest to jeden ze sposobów na automotywację. Podobnie jak wspominanie i jak najczęstsze przywoływanie dobrych chwil i zrealizowanych celów. Nawet w niewielkich sukcesach może tkwić ogromny potencjał, bo przecież każdy z nich to lekcja wiary w siebie i tym samym potwierdzenie naszej skuteczności.
Kiedy nie chcemy czegoś zrobić, zawsze znajdziemy sensowną wymówkę, żeby w danej chwili tego robić. Odkładamy coś na później, ryzykując, że upływający czas sprawi, że zadanie to będziemy realizować w ogromnym stresie, a co się z tym wiąże – mało efektywnie. Osoby aktywne, skuteczne rzadko odkładają odkładaja coś na później. Ich motto brzmi: „Zrób to teraz”.
Każdy z nas wyznacza sobie cele, które chciałby osiągnąć. Często robimy to na początku nowego roku, jest to bowiem czas postanowień noworocznych. Deklaracje te są jednak dość krótkotrwałe. Dlaczego? Dzieje się tak, ponieważ nasze postanowienia – czy raczej intencje – nie są właściwie sformułowane. Każdy cel powinien spełniać określone kryteria, musi być jasny i atrakcyjny, a jego realizacja powinna skutecznie zwiększać naszą motywację.
Zwiekszenie pewnosci siebie, wiary we własne siły, wyznaczanie celów dobrych i adekwatnych dla nas, a tym samych podnoszenie efektywnosci naszych działań to główny temat i cel tego szkolenia.

Portal edukacyjny współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego